Na Libuši 999, Bechyně   info@ddbechyne.cz   Recepce : 381 211 024   Asistentka : 381 200 637

Taneční terapie

 

„Zábava a tanec je lék, který nikomu neublíží“ říká PhDr. Petr Veleta Ph.D. – tanečník, choreograf a taneční terapeut.

 

 

 

 

 

 

Tanec, hudba, pohyb a pozitivní komunikace, to jsou hlavní rysy taneční terapie, které nám představil Dr. Veleta na kurzu taneční terapie v našem domově na jaře letošního roku. Bylo to velmi příjemné setkání, plné zábavy pro naše klienty, ale také plné poučení pro aktivizační pracovnice a pečovatelky, které se kurzu zúčastnily.

Vše, co se odehrává při taneční terapii je zcela přirozené a obecně lidem nejen milé, ale hlavně prospěšné. Určitě každý z nás zažil situaci, že začne hrát hudba a nám zcela spontáně začnou „tančit“ nohy. Poklepávání si nohou nebo podupávání, to je to k čemu nás hudba svádí. Pohyb nám dělá dobře a k tomu příjemná hudba dokáže navodit příjemnou atmosféru a dobrou náladu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr. Veleta nás naučil tančit i s klienty na invalidním vozíku. Vyjadřovat své emoce pohybem a umožnit tak lidem upoutaným na vozíku zcela nový rozměr jejich pohybu. U tance není nutné stát a pohybovat se na nohách, u tance se dá docela dobře sedět. Pohyb můžeme vyjádřit rukama, emoce výrazem obličeje. S hudbou se dá velmi dobře improvizovat, a to lidi baví.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taneční terapie má dnes již své pevné místo  v aktivizaci klientů, zejména u klientů se syndromem demence. Jsou vždy natěšeni, když si jejich Lenka (aktivizační pracovnice z REVITASu oblékne „taneční“sukni, vetkne kytku do vlasů a jdou do kola.

 

 

TOPlist

Copyright : Domov pro seniory Bechyně 2018
Skip to content