Na Libuši 999, Bechyně   info@ddbechyne.cz   Recepce : 381 211 024   Asistentka : 381 200 637

Projekt „Zdraví nás baví“

 

Projekt „Zdraví nás baví“ byl v našem Domově pro seniory Bechyně zahájen v srpnu 2019 s neziskovou organizací ZkusToZdravě z.s. Jednalo se o 5 dnů strávených s paní lektorkou Bc. Eliškou Tenklovou, která prováděla naše klienty interaktivní formou záludnostmi stravování, zdravých surovin, ale i vysvětlovala  různé „finty“ obchodníků.

Projev a výklad lektorky byl velice profesionální a hned po prvním dnu si ji klienti oblíbili, což samozřejmě ještě více podpořilo jejich motivaci k aktivní účasti na setkáních. Paní lektorku chválíme za její srozumitelný projev a výklad a za fakt, že klientům nechávala dostatečný prostor pro vyjádření svých názorů a postřehů.

Z výpovědi klientů vybírám některé reakce: ,,Oceňuji, že nic striktně nazakazuje, moc fajn je, že jsme se dozvěděli, jak si vybírat suroviny, jak si hlídat skladbu potravin, atd“. Po shlédnutí doprovodných filmů se mohli k nim, respektive k jejich obsahu klienti vyjádřit.

Hodně zajímavý byl seminář na téma sociální klima. Účastníci zde dostali prostor, aby mohli o sobě povyprávět, zavzpomínat a v podstatě sdělit svůj životní příběh, což je mimochodem základ pro poskytování péče v našem domově. Klienti se mohli vyjádřit jak se jim žije v domově, zda si našli i tady nové kamarády a celkově jak se cítí a jak se jim daří.

Protože jsem měla tu možnost být přítomna na dvou setkáních, tak bych ráda vyjádřila uznání autorům za zrealizování takového  projektu a moc je chválím za to, že se orientují i na seniory. Člověk se opravdu učí celý život a to, že jsou naši senioři klienty domova pro seniory ještě neznamená, že se nemohou dovídat nové informace a následně je nepoužívat v běžném životě.
Děkuji tedy autorům a realizátorům projektu za jejich moderní myšlení a budeme se těšit na pokračování projektu, na příště to bude o zdravém pohybu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt Zdraví je program zaměřený na edukaci zdravého životního stylu pro skupinu dětí, seniorů a pedagogických pracovníků. Součástí programů jsou i pohybové aktivity, které jsou vždy přizpůsobené pro danou supinu cvičitelů.

https://www.projektzdravi.cz/

 

TOPlist

Copyright : Domov pro seniory Bechyně 2018
Skip to content