Na Libuši 999, Bechyně   info@ddbechyne.cz   Recepce : 381 211 024   Asistentka : 381 200 637

Prohlášení o přístupnosti webových stránek

Webové stránky Domova pro seniory Bechyně (www.ddbechyne.cz) splňují základní požadavky přístupnosti pro osoby s hendikepem. Stránky splňují pravidla přístupného webu pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb. o informačních systémech veřejné správy, provedenou zákonem č. 99/2019 Sb.

Stránky jsou vytvořeny pomocí značkovacího jazyka HTML, pro vytvoření grafické podoby stránek jsou použity kaskádové styly CSS.

Velikost písma je možné upravovat pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů. Navíc je k dispozici možnost jednorázového zvětšení písma pomocí plovoucího ikony přepínače velikosti textu na levém okraji stránek.

Pro osoby s vadou zraku existuje možnost přepnutí webu do modu vysokého kontrastu pomocí plovoucí ikony kontrastu na levém okraji stránek.

Dokumenty a formuláře je stažení

Většina dokumentů je ke stažení ve standardním formátu PDF. K otevření tohoto formátu je potřeba buď prohlížeč Microsoft Edge nebo volně dostupný jednoúčelový program Adobe Acrobat Reader DC (https://get.adobe.com/reader). Takové soubory nelze upravovat.

Některé dokumenty a formuláře jsou kvůli zajištění možnosti následné úpravy k dispozici ve formátech DOC, DOCX, popř. ODT. Pro zobrazení a úpravu těchto dokumentů jsou nutné aplikace z balíku Microsoft Office (komerční produkt), nebo volně šiřitelný LibreOffice (https://www.libreoffice.cz)

Výjimky z přístupnosti

Některá převzatá videa nebylo možno opatřit titulky, nejsou tedy dostupná pro osoby trpící vadou sluchu.

Klávesové zkratky

K zajištění dostupnosti nejdůležitějších informací bez použití myši jsou dostupné následující klávesové zkratky:

Alt + 0 – prohlášení o přístupnosti
Alt + 1 – úvodní strana
Alt + 2 – kontakt
Alt + 3 – mapa stránek

(Pozn.: Firefox: Alt + Shift + číslo, na počítačích Apple: Control + Alt + číslo)

Hlášení nedostatků

Pokud na stránkách Domova pro seniory Bechyně zjistíte technický problém, nebo některá část podle vás neodpovídá požadavkům přístupnosti (mimo výjimek uvedených výše), kontaktujte prosím správce webu na e-mailové adrese: asistentka@ddbechyne.cz k zajištění nápravy.

TOPlist

Copyright : Domov pro seniory Bechyně 2018
Skip to content